Zrębki drzewne

Zrębki drzewne

Sprzedaż i dostawa w całej Polsce

Zrębki drzewne to najczęściej niewielkie cząstki drewna (ich wymiary wynoszą od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów). Uzyskuje się je poprzez celowe rozdrabnianie drewna za pomocą specjalnie zaprojektowanych maszyn zrębkujących. W Polsce można wytwarzać je w prosty sposób ze wszystkich gatunków drzew iglastych i liściastych.

Opisywany materiał ma bardzo wiele zastosowań. W zależności od gatunku drewna, jego jakości i wymiarów, może służyć m.in. jako surowiec do produkcji celulozy, płyt pilśniowych i wiórowych, można również ekstrahować z niego żywicę oraz garbniki. Oprócz tego znajduje zastosowanie także przy produkcji żelazostopów. Dodatkowo zrębki świetnie nadają się do celów opałowych. Wytwarza się je wówczas z odpadów drzewnych i upraw energetycznych. Odpady pochodzą najczęściej z przemysłu leśnego i tartacznego. Ich jakość bywa zazwyczaj mocno zróżnicowana i zależy przede wszystkim od warunków przechowywania drewna oraz od pochodzenia.

Zrębki świetnie sprawdzają się również w ogrodnictwie, mają przy tym wiele zastosowań. Używa się ich przede wszystkim do ozdabiania terenów zielonych, rabat, skwerów i ogrodów, ale pełnią przy tym jeszcze inne, ważniejsze funkcje. Zapobiegają przesuszaniu gleby i zapewniają jej odpowiednie napowietrzenie. Zabezpieczają ją również przed niekorzystnym wpływem niskiej i wysokiej temperatury, a także jej wahania. Ponadto skutecznie i naturalnie chronią zasadzone rośliny przed chwastami i są neutralne pod względem kwasowości.

Pozostały asortyment w ofercie: