Trociny sosnowe

Trociny sosnowe

Sprzedaż i dostawa w całej Polsce

Trociny stanowią około 10% drewna, które przerabiane jest w tartakach. Powstają jako produkt uboczny takich procesów, jak skrawanie czy frezowanie. Wytwarza się je w zakładach, gdzie wykonuje się obróbkę drewna na bardziej zaawansowanym poziomie i na większą skalę. Gdy oczyści się je z drewna kawałkowego, okazują się cennym paliwem i mogą znaleźć zastosowanie chociażby w kotłowniach. W sytuacji, kiedy pochodzą z niedawno ściętego drzewa, ich wilgotność może mieścić się w przedziale 45-65%. Można wytwarzać z nich również pellety (inaczej granulat). Pellety to materiał opałowy z odpadów drzewnych sprasowanych w tzw. peleciarkach pod wysokim ciśnieniem.

Drewno sosny charakteryzuje się między innymi sprężystością i łatwością w obróbce, w związku z tym ma duże znaczenie w dziedzinach takich, jak meblarstwo i budownictwo oraz w całym przemyśle drzewnym. Trociny sosnowe mokre są świetnym surowcem również do nawożenia roślin. W wyniku rozkładu dostarczają glebie bardzo dla niej cennej próchnicy, która jest jednym z czynników decydujących o żyzności ziemi. Można dodawać je do gleby, gdy są zupełnie świeże – wcześniejsze przygotowywanie ich do tego nie jest absolutnie konieczne. Ich rola w ogrodnictwie i naturalnej uprawie roślin jest nieoceniona, o czym doskonale wiedzą specjaliści i użytkownicy.

Trociny sosnowe mokre można z powodzeniem przewozić przy użyciu ładowarki teleskopowej z łyżką do załadunku materiałów sypkich (sprawdzająca się w tym przypadku marka to JCB).

Pozostały asortyment w ofercie: